Általános tájékoztató – református hittanoktatás

Célja és feladata az, hogy a tanulók az életkoruknak és általános műveltségüknek megfelelő szintű bibliaismereti, egyháztörténeti, etikai ismeretanyagot szerezzenek.
Tudatosítja velük sajt értékeiket, adottságaikat, és lehetőségeiket, amelyeket ki tudnak bontakoztatni. Az egyes órák közös imádsággal kezdődnek és végződnek. Bibliai történeteket hallgatnak meg és dolgoznak fel közösen a tanulók. Ezekhez kapcsolódóan erkölcsi élethelyzetekkel találkoznak, ismerkednek meg. Vannak olyan tanórák, amikor egy bibliai történethez tartozó téma, élethelyzet, vagy érzés áll az óra központjában: öröm, barátság, kitartás, hűség, kapcsolatok. “Biblia, műveltség, élmény.” Erre hívjuk és várjuk szeretettel a tanulókat.